Przewiń do zawartości

O mnie

Cześć! Z tej strony Rafał 😉 I jest mi niezmiernie miło, że trafiłeś na mojego bloga! Jednak wszedłeś w tą zakładkę zapewne, aby dowiedzieć się czym się w życiu zajmuję. Do rzeczy…

Aktualnie studiuję Cyberbezpieczeństwo na Politechnice Wrocławskiej(III semestr), a połączenie studiów z blogiem uważam za znakomity pomysł! Przyjemne z pożytecznym 😉 W zakresie Cybersecurity rozpoczynałem od zera, jednak z czasem (razem z Wami) nabieram coraz to większego doświadczenia.

Od zawsze jednak interesowałem się technologią, w tym też programowaniem. Jeżeli chodzi o technologię w jakiej się obracam to: C++, JavaScript wraz z aktualnym naciskiem na Pythona i programowanie aplikacji webowych.

Co jeszcze mnie interesuje? Na pewno zagadnienia produktywności. Uwielbiam planować i jak najefektywniej spędzać swój czas w życiu. Choć niewątpliwie trzeba mieć swoją odskocznie, jaką niewątpliwie jest motoryzacja.

Gdzie jeszcze możecie mnie spotkać? Z pewnością w Kole Naukowym White-Hats PWr, gdzie wraz ze znajomymi z kierunku prowadzimy całe to przedsięwzięcie. Jeżeli chciałbyś trochę bardziej rozwinąć się na studiach niż tylko jedna utarta ścieżka nauczania, to zdecydowanie miejsce dla Ciebie!
http://whitehats.pwr.edu.pl

Więcej szczegółowych informacji możecie znaleźć tutaj:
Biografia

O blogu

Dział bezpieczeństwa w IT ostatnio bardzo przybrał na wadze. Nie chodzi mi tylko o w prowadzenie RODO, ale i również na narastające na sile ataki hakerskie. Zagrożone mogą się czuć nie tylko firmy, ale i również MY! Nie powinniśmy czekać aż coś niedobrego się stanie (mądry Polak po szkodzie), ale reagować już dzisiaj i po prostu zabezpieczyć nasze dane.

Co możesz znaleźć na blogu?

 •  Przystępnie napisane artykuły, które wytłumaczą co dokładnie grozi nam w Internecie i jak się przed tym bronić.
 • Opisu jak wyglądają ataki po stronie hakera! (Pentester)
 • Odpowiedzi czy warto wybrać Cyberbezpieczeństwo jako swój kierunek studiów na Politechnice Wrocławskiej

Dodatkowo odbiegając od głównej tematyki bloga:

 • Smaczków z programowania
 • Kilka aspektów o produktywności

Wpisy ukazują się w każdy wtorek!

Jeżeli podoba Ci się moja praca jaką władam w bloga, skomentuj wpis! Zawsze napawa mnie to optymizmem i nadaje sens temu co piszę tutaj na blogu 😉

Najpopularniejsze artykuły na blogu

Czyli te artykuły, które są przez Was najczęściej odwiedzane.

 1. Oprogramowanie od PWr za 16 tys!
 2. Systemy liczbowe
 3. Narzędzie hakera – Kali Linux
 4. Zmiana MAC adresu – najprostszy trick hakerski!
 5. Łamanie hasła KAŻDEJ sieci Wi-Fi

Możliwości kontaktu

Jestem otwartą osobą i z pewnością nie ugryzę 😉. Z przyjemnością usłyszę co masz do powiedzenia ewentualnie pomogę na tyle ile będę mógł. Znajdziesz mnie również na popularnych Social Mediach.

E-mail: rafal.szymanek@cybersafeness.pl

Facebook: @cybersafenesspl

Instagram: @rafal_szymanek

Twitter: @RafalSzymanek

GitHub: @rafalszymanek

Zachęcam również do dyskusji pod każdym z artykułów!

Narzędzia, z których korzystam

Czyli cały backend z którego korzystam na codzień w produkcji bloga. Moim głównym komputerem jest Macbook Pro Retina 13cali (2014r.). Wszystkie wpisy tworzę w Microsoft Word.  Jeżeli chodzi o notatki to wszystko co siedzi mi w głowie ląduje w Evernote, a planowanie dnia przypada na Todoist.

Sam blog tworzony jest na platformie WordPress, a hosting i domenę wykupiłem w linuxpl.com. Motywem na stronie jest dostosowany szablon “Morning”. Jeżeli chodzi o grafikę bardzo często posiłkuję się darmowym Pixabay.com ewentualnie edytowanym w programie Gimp. Logo zaś jest tworem w programie Inkscape. Nie korzystam z zewnętrznych firm, wszystko (na ten moment) robię samemu.

Na blogu publikuje swoje zdanie

Nie musisz się z nim w żaden sposób utożsamiać. To tylko mój światopogląd i uszanuję Twój własny. Nie ponoszę także odpowiedzialności za to co samemu robisz na komputerze. Ukazuję tutaj aspekty hakerskie w dobrych intencjach. Na pewno nie po to aby szerzyć przestępczość. Wszystkie operacje jakie ukazuje na blogu robisz na własna odpowiedzialność.

Podziel się artykułem !
 •  
 •  
 •  
 •